Organický matcha med – co to je?

unikatni-produkt-skvely-darek-med-matcha

Co se vám vybaví, když se řekne med? Květiny, včely, jaro, toasty s lahodným medem a máslem a… šálek čerstvě připraveného matcha? Ano, čtete správně – matcha a med jsou skvělá hořko-sladká kombinace, kterou jsme se rozhodli uzavřít do skleněné dózy. Bio práškový japonský zelený čaj Moya Matcha Daily a Bio vícekvětý Med Moya dohromady tvoří originální mix chutí, který si snadno zamilujete. V tomto příspěvku se dozvíte, jak se organický med vyrábí a jaké má skvělé vlastnosti.

Med s matchou – jak ho použít?

Moya Matcha Organický Med má hustou texturu a voní po květinách. Jeho sladkost kontrastuje s jemnou hořkostí matchy z druhé a třetí sklizně. Proto je ideální pro:
  • Oslazení čaje a jiných nápojů
  • Křupavé tousty a sladké chlebíčky třeba s ricottou
  • Kaše, palačinky a dezerty

Med s matchou – jak se vyrábí bio med?

matcha-moya-med-s-riccotou

Právě v Polsku jsme našli nejchutnější bio med. Ekologické zemědělství nepovoluje žádné chemické látky, jako jsou pesticidy nebo regulátory růstu. Rostliny rostou přirozeným, udržitelným způsobem a poskytují tak svůj pyl včelám. Produkce bio medu vyžaduje velkou péči a pozornost, protože hmyz potřebuje dostatečný přístup k bio rostlinám. Někdy je přírodní med sklizený ze včelína také běžně definován jako „organický“, takž
e se tento termín používá pro dva různé, ale vzájemně se nevylučující vlastnosti.
Moya Matcha Honey splňuje oba požadavky, protože se získává přímo ze včelína. Po sklizni se med skladuje ve speciálních nádobách, kde časem vyplavou na povrch kousky včelího vosku a následně se odstraní. Dále se surový med, zbavený vosku přemístí do sudů. Pro kombinaci s matchou se sudy zahřejí na maximální úroveň 40 stupňů. Vyšší teplota by obě ingredience – med i matchu – připravila o jejich úžasné zdravotní vlastnosti. Při výrobě přírodního medu je důležité omezit jakékoliv zpracování na nezbytné minimum.

Bio med – jaké podmínky musí splňovat?

Ekologické farmy jsou každoročně kontrolovány oficiálními orgány odpovědnými za ekologické zemědělství. Aby bylo možné nazvat produkt „certifikovaný organický“ a používat na obalu symbol zeleného listu, musí být splněny následující požadavky:
  • žádné neekologické farmy, hustá městská zástavba nebo továrny v okruhu tří kilometrů, což znamená, že úly jsou umístěny v hustém lese mezi ekologickými rostlinami
  • včely nelze v zimním období krmit, pokud se nepoužívá bio cukrový sirup
  • úly nemohou být plastové, pouze dřevěné
  • včely lze léčit pouze organickými přípravky

Vlastnosti přírodního medu

Přírodní med je stejně jako matcha velmi zdravý. Mezi jeho nejznámější vlastnosti patří:
  • antibakteriální účinek
  • podpora těla během infekce
  • posílení imunitního systému při pravidelné konzumaci
Kombinace těchto dvou ingrediencí je nejen pastvou pro vaše chuťové buňky, ale také zdravým doplňkem vašeho každodenního jídelníčku.

Sleva 10%
Pro stálé zákazníky

Rychlé doručení
Do 3-5 dnů

Doprava zdarma
Při objednávce nad 1000 Kč

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *