Město Wazuka – skrytý čajový klenot v regionu Uji (Kjóto)

Wazuka-cajova-plantaz-kjoto-matcha-1

Autor: David K.

Město Wazuka je vyhlášené svými nejlepšími čajovými plantážemi v regionu Uji. Odtud také pochází naše biocertifikovaná Matcha, kterou si můžete pořídit v našem e-shopu.

Pokud milujete japonský zelený čaj a matchu, sledování čajových polí je stejně úžasné jako jejich pití! Kjóto je domovem nejlepších produktů Uji matcha (zelený čaj) a ve městě Wazuka najdete překrásné malé čajové políčka, které jsou skvělé na pohled, tento genius loci zlepšuje prožitek při pití čaje.

Město Wazuka (町) je malé město s 5 000 obyvateli, které se nachází v jižním části prefektury Kjóto. Město je kolébkou zeleného čaje Uji. Pochází odtud polovina produkce zeleného čaje v celé prefektuře Kjóto a ve městě se nachází řada malebných čajových plantáží.

S více než 800 letou historií výroby čaje vytvářejí čajové plantáže ve městě nádhernou krajinu, která město přetváří v umělecké dílo. Město je považováno za jednu z nejkrásnějších vesnic v Japonsku.

Wazuka-cajova-plantaz-kjoto-matcha-2

Vě městě se nachází několik malebných čajových plantáží, kde si návštěvníci mohou užít úžasnou krajinu, jako je čajová plantáž Ishitera, čajová plantáž Harayama a čajová plantáž Erihara.

Wazuka-cajova-plantaz-kjoto-matcha-3

Spolu s úžasnou scenérií nabízí město také spoustu zajímavých aktivit souvisejících se zelenými čaji, jako jsou prohlídky s průvodcem, sběr čaje, zážitek z plantáže, lekce čajového obřadu, kurz vaření atd. Pokud hledáte jiný zážitek v Kjótu, než návštěvu chrámů a svatyní, město Wazuka může být pro vás ideální volbou a určitě stojí za návštěvu!

Sleva 10%
Pro stálé zákazníky

Rychlé doručení
Do 3-5 dnů

Doprava zdarma
Při objednávce nad 1000 Kč